Zapojení Jaboku do sbírky skutečné pomoci

Na VOŠ Jabok se během tradiční akce Vánoční hvězda v prosinci roku 2013 podařilo vybrat dostatek financí na nákup Skutečných dárků zprostředkovaných organizací Člověk v tísni. Za vybrané peníze naše škola zakoupila 100% kozu, kudrnatou ovečku a dvacet kuřat. 

  • Živá a zdravá koza znamená pro chudou rodinu čerstvé mléko a zdroj příjmů. Každý rok má kůzlata, takže z jedné darované kozy je za pár let stádo, které uživí celou rodinu.
  • Živé ovečky rozdává Člověk v tísni jako start do nového života například farmářům v Etiopii, které postihlo ničivé sucho. Ovce má každý rok jehňata, takže za několik let může mít obdarovaná rodina celé stádo.
  • Darovaná kuřata znamenají pro chudé rodiny zdroj příjmů. Když vyrostou, snášejí vejce, případně je jejich majitelé mohou vyměnit za boty, oblečení, nebo třeba mouku.

Zdroje/více informací naleznete na: www.skutecnapomoc.czwww.clovekvtisni.cz

"A na závěr bychom chtěli poděkovat těm z vás, kteří o Vánocích svým blízkým nadělili kozu, ovci nebo jiný z dárkových certifikátů z naší sbírky Skutečný dárek. Jen letos v březnu jsme díky vám mohli rozdat rodinám chudých uprchlíků v Jižním Súdánu 260 koz, díky kterým teď mají zajištěn zdroj čerstvého mléka i příjmů. Dříve obdarované rodiny už mají i malá kůzlata a jejich životní úroveň stoupá. Přečtěte si příběhy obdarovaných, a podívejte se, jak to při rozdávání koz v Jižním Súdánu vypadalo!" (Člověk v tísni)

Zuzana Pivoňková
19.5.2014 - 8:54